jedenaście niezałatwionych spraw

– Nie ma mnie – oznajmił nieco niespodziewanie Ten od teledysku dzień po tym, jak wspólnie z Ojcu wypili mniej piwa niż dwa dni wcześniej z Rudym. – Nie ma mnie.
Szałapach nie zapytał go co przez to rozumiał. Nie musiał, bo Ten od teledysku nie potrzebował niczyich pytań, żeby mówić dalej.
– Jesteśmy przez to, co robimy, prawda? – marudził. – Nasze istnienie to nasze czyny. One wprawiają nas w ruch, owo przeciwieństwo przynależnemu bezruchowi nieistnieniu. A jeśli jesteśmy przez to, co robimy, to nie jesteśmy przez to, czego zaniechamy. Wszystko, czego nie zrobiliśmy określa jak bardzo nas nie ma.
Szałapach nie westchnął, nie wzniósł oczu ku niebu, ale nie pokiwał też głową. 
– Jest jedenaście ważnych rzeczy, których nie zrobiłem w tym roku – oznajmił Ten od teledysku tonem wskazującym, że zaczyna tracić pewność siebie.
Teraz należałoby zapytać ile jest rzeczy, które jednak udało mu się zrobić i tym dodać mu otuchy. Ale Szałapach nie miał na to nastroju. Zbyt skupiał się na próbach nie pamiętania, że ten sylwester ma spędzić u rodziny prawie żony. Pomyślał, że chętnie by tego zaniechał i zwyczajnie zaniebył na ten jeden dzień w roku. Nie cierpiał sylwestrów.
– Wiem, że raczej nie zrobię ich i w przyszłym roku – pisnął żałośnie Ten od teledysku.
– Jadę na sylwestra do prawieteściów – warknął rozeźlony Szałapach. – Chcesz się ze mną licytować? Wiem, że przyszłym roku co najmniej jedenaście razy nie uniknę podobnych wizyt. Przebijesz mnie?
– Sam to sobie zrobiłeś – odburknął Ten od teledysku i ten jeden raz wygrał, bo Szałapach nie odpowiedział mu nie dlatego, że nie chciał, ale dlatego, że nie wiedział jak.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s