siekorki

Ponieważ Ten od teledysku spędził uroczo dzień na czytaniu akt sądowych i sprawozdań dzielnych policjantów, ma głowę wypełnioną faktami i skojarzeniami niespecjalnie nadającymi się na treści blogowe. Z drugiej, jednakowoż, strony odczuwałby poważny dyskomfort, gdyby czegoś w blogu nie umieścił.

Jedynym ratunkiem, w takich trudnych chwilach, mogą okazać się siekorki.

Za oknem Tego od teledysku szaleją wprawdzie jaskółki, jednak pojedyncze siekorki da się czasem wypatrzyć z dachów co wyższych budynków, lub gdy siedzi się nad brzegiem Rzeki, nad którą pięknie układają się chmury. Siekorki, nie będąc nieczułymi na piękne widoki, chętnie opuszczają swoje kryjówki, by pośmigać na tle zachodzącego słońca, fantazyjnie kształtujących się obłoków i innych miłych dla oka krajobrazów. Oddają się pląsom i igraszkom tak zapamiętale, że czasem przegapiają nawet nadejście nocy i dalej szaleją aż do skrajnego wyczerpania. Tyle, że wtedy trudno je zobaczyć. Tylko nietoperze, przyzwyczajone do polowań nad rzekami, sarkają bezgłośnie, że te siekorkowe imprezy płoszą im muchy i komary.

Siekorki jednak, nie przejmują się tym zupełnie. Wszak ich uwagę przyciągają jedynie miłe wrażenia. Przy tym, rozszalałe, mają resztę świata za nic.

I wcale im nie przeszkadza, że nie istnieją.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s