niemacho

Ten od teledysku pobiegał trochę korytarzami, w szczgólności w skrzydle D, dokąd można dotrzeć sympatycznymi, krętymi, wąskimi schodami, których nie używa chyba nikt, oprócz Inki i Tego od teledysku. Pobieganie pozwoliło mu ochłonąć po przedpołudniowych wrażeniach związanych z postępującym debilizmem części artystów reżyserów, oraz wizją przeprowadzki. Wprawdzie Inka schowała się gdzieś przed upałem, a Szałapach chwilowo wyemigrował, toteż ochłaniał Ten od teledysku w samotności, raz tylko przerwanej ponętnym widokiem pewnej Magdy, jednak, może to i dobrze? Samotne ochłanianie pozwoliło, bowiem, Temu od teledysku, dokonać spostrzeżenia na swój temat.

Ten od teledysku nie wie co zrobić, kiedy ktoś mu pomaga. A niewątpliwie pomocą ze strony Jasnej, było skontaktowanie się ze znajomym, który uznał, że Ten od teledysku stanowi znakomitego kandydata na Super Miejsce Pracy Za Lepsze Pieniądze. Jasna, która czuje się niepotrzebnie zobowiązana ilomaś tam dokonaniami Tego od teledysku, z profesjonalnym wdziękiem nawiązuje znajomości i kontakty, których Temu od teledysku, leniwemu abnegatowi, nawiązywać się nie chce. Ten od teledysku zaznajamia się z ludźmi, aby móc iść z nimi na piwo, ewentualnie gdzie indziej. Zaznajamianie się w celu zarabiania pieniędzy pozostaje poza obszarem jego zainteresowań. Jasna zdaje sobie z tego sprawę – jej mąż jest taki sam. Wzdycha więc, może w duchu, albo i nie wzdycha i godząc się z faktem istnienia lekkoduchów robi swoje.

Wszystko to bardzo pięknie. Ten od teledysku jednak, który i chętnie przeniesie komuś słabemu coś cięzkiego i w mordę może dać, nigdy nie oczekiwał od nikogo pomocy, chyba nie potrafiłby o nią poprosić nawet. I teraz, kiedy Jasna po prostu zadzwoniła do niego i powiedziała: "zrobiłam to i to", Ten od teledysku ciut się pogubił.

Będzie tak łaził po korytarzach, potem ulicami do domu, jakiś spacer po okolicy, której nie zamierza opuszczać, także się przydarzy.

To na pewno jest proste. Jak wszystko podstawowe w życiu. Wszystko, z czym Ten od teledysku miewa problemy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s