pogotowie estetyczne

Ten od teledysku czytał właśnie artykuł, który znalazł w kociej kuwecie u Szałapacha, gdy zadzwonił do niego kolega z "dawno temu w liceum".
– Pomyślałem, że muszę zadbać o twoje doznania estetyczne – zagaił, a Ten od teledysku pomyślał z nadzieją, że może facet odda mu wreszcie książki. Nic z tego.
– Musisz wyrobić sobie kartę kibica i chodzić ze mną na mecze – kontynuował kolega.
Estetyka i mecze piłki nożnej nie chodzą ze sobą w parze w świecie skojarzeń Tego od teledysku. Oświadczenie kolegi skołowało go więc na tyle, że nie był w stanie wydobyć z siebie nic ponad pomruk, który mógł oznaczać cokolwiek.
Nie zraził tym kolegi.
– Ja już sobie wyrobiłem i nawet wykupiłem karnet na rok – nęcił. Opowiadał coś o sektorach i cenach biletów, a Ten od teledysku podszczypywał się ukradkiem, by nabrać pewności, że nie śni. Nie śnił.
– Stary, tam chodzi mnóstwo lasek! – przeszedł wreszcie do sedna kolega. – I to jakich! Normalnie zgłupiałem. Jakby spędzali na te mecze same modelki!
Wszystko stało się jasne. Ten od teledysku pamięta, że mając lat bodaj trzynaście chodził w niedzielę do kościoła także przede wszystkim po to, by oglądać w nim mniej lub bardziej rozmodlone nastoletnie piękności. Poczuł nawet jakiś rodzaj zadowolenia, że nic się nie zmieniło. A potem uświadomił sobie, że kobiety mają jednak trochę racji. Że oni wszyscy wciąż, nieważne ile mają lat, pozostają chłopcami.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s